Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová Subaru Impreza

13. 6. 2009

 

Subaru....

Nejvýkonnější Subaru Impreza je ve své poslední evoluci hatchabckem. Původně to byl vždy sedan a mnoho fanoušků tuto změnu neslo nelibě. Jistý příznivec značky vytvořil na počítači nový a docela divoký vzhled Imprezy. Na koncept s názvem Subaru Impreza WRX STI Hatch Concept Study se rozhodně stojí za to podívat.

Subaru Impreza WRX STI nikdy neohromovalo svým vzhledem. Šlo v první řadě o civilní derivát rallye auta, jenž vynikal ve dvou věcech. Za prvé měl špičkový stálý pohon obou náprav a za druhé přeplňovaný benzínový motor dával výkon kolem 300 koní – a to už stačí na pořádnou zábavu za volantem (a pořádné problémy pro nezkušené a příliš sebevědomé řidiče).

V poslední evoluci navíc Subaru přišlo o přízeň konzervativních fanoušků značky – místo klasického sedanu s obrovitým křídlem přišlo s hatchbackem s bílými zadními světly jako z nějakého laciného tuningového obchodu. Skvělé jízdní vlastnosti naštěstí i přes měkčí podvozek zůstaly zachovány.

Člověk s přezdívkou Glid vypustil na internet svoji vlastní studii, kompletně vytvořenou na počítači. Výsledek je fantastický, Impreza působí trochu jako rallye auto šmrncnuté italskými supersporty z osmdesátých let. Studie má místo čtyř dveří pouze dvě a dostala obrovská kola. Názor na design vozu si nicméně udělejte sami.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář